2017 PRO CHALLENGE REGIONAL SCHEDULES
Racing All Over the Country and Beyond Any Given Weekend
Canada Region
Date
May 13
May 27
June 03
June 17
June 24
July 08
July 22
July 29
August 12
August 19
September 9
September 23



Track
Flamboro Speedway
Peterborough Speedway
Delaware Speedway,
Sunset, Speedway
Sauble Speedway
Flamboro Speedway
Flamboro Speedway
Sauble Speedway
Peterborough Speedway 
Sunset Speedway
Flamboro Speedway
Sunset Speedway






Town
Flanboro, ONT
Peterborough, ONT
Delaware, ONT
​Stroud, ONT
Sauble, ONT
Flamboro, ONT
Flamboro, ONT
Sauble, ONT
Peterborough, ONT
Stroud, ONT
Flamboro, ONT
Stroud, ONT
Winner

Second
Third

Full Results

Sunshine Region
Date
February 17 Practice
February 18
March 4
March 18
April 1
April 22
May 6
May 20
June 3
June 17
August 5
August 19
September 2
September 16
October 14 






Track
Bronson Speedway
Bronson Speedway
​Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway
Bronson Speedway



Town
​Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
​Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
Archer, FL
​Archer, FL


Winner

Second


Third

Steve Greenwell​


Full Results




Alabama Region
Date
March 11
April 1 
April 8
April 22
May 13
May 27
June 10
June 24
July 8
July 22
August 5
August 26
September 9
September 16
September 30









Track
​Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway
Sunny South Raceway


Town
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL​
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay, AL
Grand Bay,  AL





Second
​Jo Jo Floyd
Caleb Boykin
Brad West
Brad West
Winner
​Connor Okrzesik
Connor Okrzesik
Jo Jo Floyd
Connor Okrzesik
Third
​Brad West
Brad West
David Pritchett
Jo Jo Floyd
Full Results
Click Here
Click Here
Click Here
Click Here
Note - Only registered PASCAR Members are listed in official points-paying positions.
Georgia Region
Date



Track

No Races Scheduled 
Town                         Winner                        Second               Third                   Full Results       






​Jarrett Snowden
​Randy Glick


Sene Capps​